Hlavná stránka

      • Chcete zažiť letné dobrodružstvo a zábavu? Stále máme voľné miesta v letných denných táboroch CVČ Felix!
      • Vzdelávanie nie je len o škole. Je o ľuďoch, ktorí raz budú formovať svet okolo nás. V školách Felix rastú deti od materskej školy, cez základnú školu až po gymnázium.
        • Druháci v rozhlase
          • Druháci v rozhlase

            V stredu, 9.9 sme sa s našimi druhákmi vybrali do známej "obrátenej pyramídy", do rozhlasu. Uvítala nás tam Pipi Rozálka a ako prvú zastávku sme mali nahrávacie štúdio. Deti si tam mohli vyskúšať ako sa nahráva les, trieda cez prestávku či futbal :) Každú nahrávku nám potom pán zvukár prehral a sem-tam pridal aj nejaké efekty, ako napr. "sme v jaskyni", hlas "myšiek" či "medveďa". Táto časť naše deti nesmierne bavila :) Odtiaľ sme sa presunuli na prehliadku rozhlasu kde sme videli jedinečnú sálu na nahrávanie vážnej hudby, ktorá okrem iného obsahuje jeden z najvčších organov v strednej európe. Deti mali na sprevádzajúceho veľa otázok, najmä z oblasti architektúry a dejín- že by sa nám rysovali prvé povolania detí? :) Prehliadku sme zakončili v novom rozhlasovom štúdiu, odkiaľ sa priamo vysiela do éteru a kde deti zaujal najmä zvukársky pult s množstvom gombíkov a tlačidiel :) Po krátkej

        • 1. deň školského roka 2015/2016
          • 1. deň školského roka 2015/2016

            A je to tu! Škola Felix začala svoj tretí školský rok. Sme v nových krásnych priestoroch. Pred vchodom sa zvítali druháci a tretiaci. Rodičia sa pozdravili po dvoch mesiacoch prázdnin. Prváci sa aj so svojimi rodičmi veľmi rýchlo osmelili a po krásnom vystúpení našich detí, sme konečne vošli do školy. A tak sme ju prebudili k životu, už dýcha, vonia, teší sa. Prajeme krásny rok všetkým, prvákom, druhákom, tretiakom, ich rodičom nech sa tu dobre cítia a všetkým našim pedagógom a pracovníkom nech majú dosť energie na celý rok. Viac fotiek z prvého dňa nájdete vo fotogalérii.

          • ĎAKUJEME RODIČOM - nové priestory

            Dnes sme sa všetci učitelia stretli v nových priestoroch našej školy. Fantastický kus práce tam odviedli a stále odvádzajú naši úžasní rodičia. Ten pocit, keď ich vidíte, ako si vyhradili čas a maľujú, vŕtajú, čistia, presúvajú nábytok a podobne, sa nedá opísať. Ďakujeme! Je to pre nás záväzok, že nám takto vytvárate priestor na duševnú prácu a môžeme sa venovať prípravám ďalšieho školského roka. S rodičmi ako ste VY, to bude určite krásny rok.

        • Felix opekačka
          • Felix opekačka

            Z opekačky sa stala už tradičná akcia, na ktorej sa každý rok stretnú súčasní aj budúci žiaci školy Felix s rodičmi, súrodencami, psíkmi, učiteľským zborom aj vedením. Atmosféra bola viac ako príjemná, špekáčky, slaninka aj koláče išli na dračku, do toho gitara, futbal, lozenie po stromoch... Pekná bodka za vydareným školským rokom smile emoticon
            Za fotky ďakujeme aj Zuzke Šumskej a Petrovi Hovorkovi.

        • Stanovačka s Felixom
          • Stanovačka s Felixom

            Niekoľko dobrodružne naladených rodín sa stretlo v sobotu ráno v Rači. V horúčave sme sa presunuli na malebné miesto v lese, kde sme strávili noc pod stanmi. Rozložili sme stany, založili oheň, opekali, hrali hry, futbal, trošku nám aj popršalo. Zápas detí proti rodičom bol napínavý do poslednej sekundy. Našli sme ježka, ktorý mal nožičku zaseknutú medzi skalami, tak ho deti zachránili, ošetrili a postarali sa o neho. Smäd sme si hasili vodou zo studničky, hlad zaháňali opekanými dobrotami a ovocím a užívali sme si pokoj v prírode. Veríme, že aj o rok sa na takejto akcii stretneme. Bolo nám totiž spolu výborne!

          • Športové doobedie - Hýbeme svetom

            Šport je jedným z prostriedkov výchovy. Aj v našej škole to využívame. Každý šport vychováva ku kamarátstvu, odvahe, spolupráci, férovosti, sebadisciplíne,upevňuje sebavedomie a zdravie. Zúčastnili sme sa akcie Hýbeme svetom, kde sa niekoľkokrát za rok stretnú deti z rôznych škôl Bratislavy a jeho okolia. Súťažia v rôznych disciplínach, hlavne však v basketbalových. Zúčastnili sme sa súťaží už niekoľkorát, tentokrát sme však vyhrali! To bolo radosti ... pozrite, fotky sú vo fotogalérii.

          • Sovičky v Harmónii 6. deň

            Dnes z Harmónie odchádzame. Ešte sme toho stihli veľa. Ráno rozcvička a po raňajkách sme hravou formou zvládli toľko matematických úloh a príkladov, ako na bežnej hodine určite nie! Kúpili sme si príklady podľa náročnosti za 2, 3 eurá (akože :-)) a po vyriešení ich predali za 3, 5 eur. Pracovníčky v banke - pani učiteľky - nám zapisovali naše zárobky do kreditnej karty. Nešlo o to, zarobiť čo najviac. Niekedy stačí k životu málo, aby bol človek spokojný z dobre vykonanej práce :-). Potom sme išli do lesa, kde sme vo štvrtok postavili bunker a dnes sme vyčistili jeho okolie od odpadkov. Nazbierali sme plné 4 vrecia! Po obede sme naložili kufre do autobusu a frrrrrr do Bratislavy, kde nás čakali naši rodičia :-). Podľa svojich denníkov, ktoré písali každý večer, bude každá sovička rozprávať svoje zážitky! Bola to ŠVP plná zážitkov :-).

          • Sovičky ŠVP v Harmónii 5. deň

            Dnes bol deň trochu iný. Hneď ráno sme vyrazili na osemnásťkilometrovú túru na Veľkú Homoľu. Počasie nám prialo, nebolo veľmi teplo a svietilo slniečko. Záverečný kopec niektoré deti vyšli úctyhodným tempom. Na Zochovej chate sme sa zastavili na občerstvenie a blízka lúka bola našim "odpočívadlom". Po návrate do chaty nás čakala teplá polievka. Po nej sme presonálu predviedli naše divadielko "Každý je iný". Zaslúžili si to, pretože strava je naozaj výborná. Pri ohni sme opekali slaninku a špekáčiky. Spievali sme s gitarou. V predvečer sme sa hrali na lúke a potom ešte prekvapenie od personálu: domáci koláčik s čokoládovou polevou :-). Bol to krásny deň!

          • Sovičky ŠVP v Harmónii 4. deň

            Každý deň začíname rozcvičkou. Z chaty vylezieme rozospatí, zalezieme osviežení chladným vzduchom a pohybom. Dnes sme trénovali maľovanie štetcom, prstom, ľakťom, prstom na nohe a dokonca nosom! Bola to aktivita, pri ktorej sme sa veľa nasmiali. Potom sme sa riadne poumývali a chlapci dokonca vyprali uterák, ktorým si "omylom" utreli pomaľované ruky :-). Prechádzku v lese sme zakončili stavbou bunkru z konárov, lístia. Vmestili sme sa tam všetci! Personál je skvelý, výborná kuchyňa, ochota a hlavne trpezlivosť s deťmi, ktoré majú v sebe veľa a veľa energie. Sovičky už nie sú nočné dravce ... hneď po večierke zaspia ako dudky :-). Máme za sebou krásny deň!

          • Sovičky ŠVP v Harmónii 3. deň

            Dnešný deň v ŠVP bol športový. Mali sme Modranskú olympiádu, zvládli sme dlhú túru do Modry. Tam sme navštívili Modranskú ľudovú majoliku. Deti pozorne sledovali výrobu a maľovanie modranskej keramiky. Cestou sme stihli zmrzlinu a večer opekanie pri ohni. Každý večer píšeme denníčky, aby sme mohli doma rozprávať zážitky. Bol to veselý deň!

          • Sovičky ŠVP v Harmónii - 2. deň

            Druhý deň v Harmónii bol opäť daždivý. Ale nám to nevadilo! Riešili sme hravou formou matematiku, súťažili v štafetových hrách, vyšli na vychádzku a dokončili prípravu sirupu z nazbieranej čiernej bazy. Všetkým veľmi chutil! Večer sme hrali hru Šiesty zmysel, písali sme denník a nakoniec čítali z knihy. Bol to pekný deň!

          • Sovičky ŠVP v Harmónii - 1. deň

            Sovičky začali ŠVP v Harmónii. Po príchode začali hneď s aktivitami, ktoré sú pripravené tak, aby zabavili, ale aj naučili. Začali sme s prírodovedou. Zbierali sme listy zo stromov, rastliny. Po návrate sme vypracovali pracovný list, urobili si výstavku listov s popismi a rastlinky sme dali vylisovať. Čoskoro si urobíme herbár. Nazbierali sme kvety z černej bazy, pripravili sirup. O 24 hodín budeme mať vlastnoručne vyrobený bazový sirup. Kvizy, hry, šport ... 1. deň :-).

          • Ostravská škola Primaškola vo Felixe

            Vo štvrtok k nám zavítali ostravské deti. Prežili sme krásne dva dni, prespali v triedach. Hovorí sa, že dnešné deti nerozumejú češtine a naopak. U nás tomu tak nebolo. České deti na zaspievali slovenskú hymnu, my zasa československú pesničku Na na na od No name a Chinaski. Pozreli sme rozprávku "O Červené Karkulce", ktorú nám zahrali dievčatá z Primaškoly. Všetci rozumeli, poriadne sme sa zasmiali :-). Deti si odovzdali darčeky. Sľúbili si, že po vlaňajšej návševe školy Felix v Ostrave a tej u nás, budeme pokračovať v krásnych priateľstvách. Počula som, že niektoré vydržia až do staroby! Uvidíme...

        • Škola v prírode - prvý deň
          • Škola v prírode - prvý deň

            Prváci majú za sebou prvý deň v škole v prírode. Docestovali sme do Dobrej Vody, ubytovali sa, vybalili a vyrazili za športom, hrami, slnkom a spoločnými zážitkami. Po dobrom obede - a naozaj jedli všetci - sme lovili zvieratká. Boli na papieroch a aby bol lov úspešný, tak tím musel naozaj dobre spolupracovať. Potom sme mali slovenčinu - na stromoch boli porozvešiavané slová básničky, ktoré deti museli nájsť, zapamätať si, napísať a potom ešte aj uhádnuť hádanku. Chvíľku voľna sme využili na hru na gitare a spev. Po olovrante sme stavali hrady zo škatúľ a pred večerou sme ešte vybehli von. Večera - buchty - mňam. Rozveselili sme sa tančekom a potom sme ešte potrápili hlavičky kvízom. A už len umývanie zubov, čítanie a dobrú noc, tešíme sa na zajtra.