Hlavná stránka

      • Chcete zažiť letné dobrodružstvo a zábavu? Stále máme voľné miesta v letných denných táboroch CVČ Felix!
      • Vzdelávanie nie je len o škole. Je o ľuďoch, ktorí raz budú formovať svet okolo nás. V školách Felix rastú deti od materskej školy, cez základnú školu až po gymnázium.
        • Karneval
          • Karneval

            Dnešné vyučovanie bolo zvláštne tým, že v laviciach sedeli víly, bojovníci, kovboji, princezné, tiger, psík či čarodenica. Karnevalová radosť pokračovala v školskom klube, kde sa masky predstavili a nakoniec tancovali. Bol to veselý deň!

            Fotky vo fotogalérii!

        • Slávnosť udelenia pera
          • Slávnosť udelenia pera

            Prváci majú za sebou pol roka v škole - naučili sa všetky písmenká, čítajú, rozvíjajú sa v matematike, prvouke a iných oblastiach. V utorok ich naši druháci a tretiaci pasovali za školákov felixákov a od svojich pani učiteliek dostali pero - tú jedinú vec, ktorá im zatiaľ v peračníkoch chýbala. Na Slávnosti udelenia pera im tri sudičky - Krasopisko, Bezchybko a Tvorivko - popriali, aby ich písmo bolo pekné, úhľadné, aby slová boli správne napísané a hlavne, aby tie slová boli múdre. Tešíme sa z našich prvákov a prajeme im, aby sa im aj naďalej darilo tak, ako doteraz.

        • Nevysmievanie sa, úcta - ďalšia životná zručnosť
          • Nevysmievanie sa, úcta - ďalšia životná zručnosť

            Tento týždeň sme zaviedli v triede Včielok životnú zručnosť Nevysmievanie sa, úcta. Na viditeľné miesto sme umiestnili piktogram. Rozprávali sme sa o tom, ako sa človek cíti, keď sa mu niekto vysmieva. Spomínali sme nepríjemné zážitky, pozreli rozprávku Škaredé káčatko a dramatizovali situácie s vysmievaním. Niekto vyzerá, že mu to nevadí. NIE! Nikdy nevieme, čo sa odohráva vo vnútri človeka. Navonok sme každý iný, ale vo vnútri každý túži po porozumení, láske, pochopení a úcte. Tak ako banán je na pohľad každý iný a keď ich ošúpeme, potom sú všetky rovnaké. S banánmi sme si urobili aj peknú aktivitu. Sima Martausová nám zaspievala z CD pesničku Banánová šupka. Vypočuli sme si, ako je to s tým vnútrom človeka :-). Pozrite fotky vo fotogalérii.

        • Projekt "Vianoce"
          • Projekt "Vianoce"

            Deti vytovrili v skupinkách projekty na tému Vianoce. Každá skupinka si zhromažďovala materiály a informácie k podtéme: Vianočné zvyky, Vianočné symboly, Vianočné menu a Prečo oslaviujeme Vianoce? V škole pracovali na projektoch, ktoré potom prezentovali pri adventnom venci pred spolužiakmi. Spolužiaci im k tomu spievali koledy, ktoré nacvičili na hodinách hudobnej výchovy. Spolupráca bola výborná, vedeli sa dohodnúť, pomáhali si, podporovali jeden druhého. Sú to šikovné deti!

        • Vianoce s Felixom
          • Vianoce s Felixom

            Vo Felixe si užívame plnými dúškami predvianočný čas. Deti nadšene vyrábajú dekorácie, vonia nám tu krásny stromček plný originálnych ozdôb, každú chvíľu znejú koledy. Sme radi, že si aj rodičia našli čas a prišli k nám do školy. V utorok sme mali vianočné dielničky - druháci a tretiaci si pripravili tvorivé dielne pre prvákov a ostatných spolužiakov. Veľmi zodpovedne lektorovali deti aj rodičov pri vyrábaní vianočných pozdravov, svietnikov, ozdôb. Zaslúžia si velikánsku pochvalu, že strávili čas učením druhých a vzdali sa pre danú chvíľu hry alebo ochutnávania. Rodičia doniesli všelijaké dobroty, napečené koláčiky, orechy, ovocie. Združenie rodičov, ktorí sa venujú témam zdravej stravy v našej škole - Chutne vo Felixe, pripravili pre všetých kulinársky kútik. Doniesli suroviny aj potrebné vybavenie a vyrábali sme si čokoládové a kokosové raw guličky, mixovali výživné smoothie, varili ov

        • Čítanie otcov
          • Čítanie otcov

            V pondelok ráno sme privítali v našej triede ocka Tomáša. Pripravil si peknú prezentáciu o sebe, svojej práci, rodine a koníčkoch. Potom čítal deťom z obľúbenej knihy svojich detí Samka a Dorotky. Všetci sme počúvali pozorne, však počuť v škole mužský hlas ... to je vzácnosť :-). Ďakujeme za pekné chvíle a tešíme sa na ďalšieho ocka, ktorý k nám zavíta.

        • Biely deň
          • Biely deň

            Dnes sme sa venovali téme nevidiacich - mali svoj deň. Všetci sme prišli v bielom, celá škola vyzerala ako plná anjelov. S deťmi sme sa o nevidiach veľa rozprávali, všeličo si skúšali s obmedzením zraku, pokúsili sme sa to čo najviac precítiť.

        • Poď sa hrať!
          • Poď sa hrať!

            O tom, že hra má pre dieťa veľký význam nie je pochýb. Rozvíja fantáziu, jemnú motoriku, slovnú zásobu, učí sociálnym interakciám a ešte veľa iného . Veď aj ako sa hovorieva "Kdo si hraje, nezlobí" :) A tak sme si na november dali aj my hrajúcu sa tému- spoločnské hry. A čo by sme to boli za Felixákov keby nám stačili len tie z obchodu! My sme vyhrnuli rukávy, dali sa do tímov a každý tím vymyslel a spracoval vlastnú spoločenskú stolovú hru. Vymysleli "Planéty" kedy hráč putuje vesmírom a rôzne planéty a kozmické objekty mu cestu sťažujú či uľahčujú- napr. keď stojíš na Plute ťaháš si kartičku; kozmická raketa ťa posunie o dve dopredu a Slnko vráti späť na štart. Druhou hrou je "Strašidelná škola" - putuješ školským labyrintom a máš tam niekoľko rozcestí kde rozhoduje aké číslo padne na kocke, môžeš padnúť do školského bazéna a 1 kolo stáť alebo ťa schmatne tornádo žiakov a vynesie niekd

        • Besiedka pre starých rodičov
          • Besiedka pre starých rodičov

            Nielen v októbri si ctíme starých ľudí. Ale práve teraz bola príležitosť pozvať starých rodičov do našej školy, aby aj oni videli našu školu, triedu. Zaslúžia si to! Pripravili sme si program s básničkami, pesničkami, zahrali sme na flautičky a ukázali starým rodičom, čo sme sa už naučili. V klube deti pripravili občerstvenie, obložené chlebíky pre každého starého rodiča. Po skončení programu bola príležitosť porozprávať sa s nimi. Myslíme, že sme splnili cieľ tejto akcie: ukázať, ako si vážime starších ľudí a že ich máme radi! Fotky sú vo fotogalérii.

        • Športová akcia Bavme deti športom
          • Športová akcia Bavme deti športom

            V hale Elán sa konala športová akcia pre deti 1. stupňa ZŠ z Bratislavy. Deti si vyskúšali, aké je to športovať v ozajstnej športovej hale, kde sa konajú Majstrovstvá SR v atletike. Venovali sa nám mladí atleti, ale aj starí páni - bývalí atleti. Je to milé, že si na nich organizátori spomenuli. Bolo to na ich tvárach vidieť, s radosťou odovzdávali skúsenosti malým deťom. Deti podali výborný výkon, snažili sa zo všetkých síl. Nevyhrali sme, neboli sme ani druhí, tretí :-), ale aj to učí deti k tomu, že športom sa aj bavíme. Nielen vyhrávame. Fotky sú vo fotogalérii!

        • Prvý projekt prváčikov
          • Prvý projekt prváčikov

            Prváci ešte nevedia písať, ale urobiť pekné projekty áno. Podarilo sa im to na tému Starí rodičia a vnúčatá. Deti dostali informácie, čo má ich projekt obsahovať, prečo ho robíme a ako vystupovať pri prezentácii. Žiaci si doma pripravili materiály, v škole sme projekt realizovali a každý sám za seba ho prezentoval pred ostatnými spolužiakmi. Na budúci týždeň bude besiedka s programom pre starých rodičov a pri tejto príležitosti si budú môcť starí rodičia pozrieť projekty. Na rannom kruhu sme diskutovali o tom, čo je to láska, prečo si vážime starších ľudí a ako sa k nim správame. Fotky sú vo fotogalérii!

        • Víkendovka prvákov
          • Víkendovka prvákov

            Prežili sme krásny víkend, sme slnečnice = prváci. So svojimi rodičmi a dospelákmi zo školy Felix sme vytvorili v Hronci jeden team. Bolo to skvelé! Všetci sme sa stali deťmi, smiali sa, hrali sa a boli felixoví smiley. Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

        • Deň sa dá prežiť aj takto!
          • Deň sa dá prežiť aj takto!

            V rannom kruhu si povedať, čo nás počas dňa čaká. Pokračovať čítanim textu Ga-ga-ga-gaštany od Boženy Trilecovej. Následne práca s textom, pracovný list zameraný na čítanie s porozumením, presun do lesíka, pomedzi to si dať pár opisov vecí, zber gaštanov, dramatizácia textu, tvorba Gaštankova a aktivita "Kto ma gaštan"? Skvelý exteriér je za nami. Ďakujeme.

        • Aj keď nie sme vtáci, hniezda sme spravili výborné
          • Aj keď nie sme vtáci, hniezda sme spravili výborné

            Hoci nie sme vtáci, tak druháci skúsili vyrobiť "hniezdo", ktoré by uchránilo vajíčko pred pádom z 1.poschodia. Po zadaní a rozdaní materiálusa deti usilovne pustili do práce. Bolo úžasné sledovať ich v plnom nasadení, kedy krásne spolupracovali, chrlili nápady a každá ruka pomáhalasmiley Zo 4 tímov prežili 3 vajíčka a niektorí sa naučili, že niekedy je čas dôležitejší ako detailnosť prevedenia wink A ja dúfam, že kreativita a schopnosť komunikácie i spolupráce, ktorú včera preukázali im pomôže aj v iných životných situáciách...

        • Prišlo k nám písmenko "ÁÁÁáááááá!
          • Prišlo k nám písmenko "ÁÁÁáááááá!

            Písmenko "A" je strechou abecedy. Je prvé a veľmi zaujímavé. Vlastne slová, ktoré na "A" začínajú: na akordeón sme si zahrali dozvedeli sa, prečo majú ľudia hrajúci na akordeón svalnaté ruky.Od detstva museli kufrisko nosiť sem a tam, oplatilo sa! Máme veselo v triede, keď nám Marta zahrá. Akvárium máme v triede, aj niektoré deti doma. Nakreslili sme autobus a vyzdobili otlačkami prstov. Prstami sme v múke vytvorili všetky známe písmenká: OSBUA. Básnička o Anabela nás priviedla k nakresleniu spoločného výkresu - rebrík v tvare A. Aktivít bolo veľa, písmenko "A" máme v malíčku :-). Fotky sú vo fotogalérii!

        • Písmenko "U" u Včielok
          • Písmenko "U" u Včielok

            Navštívilo nás písmenko "U", zoznámili sme sa s ním. Zaujímavé bolo "U", ktoré nám prinieslo ÚČESY. Kaderníčka Miládka nám všetkým vyčarovala krásne účesy. Počúvali sme pesničky Úsmev, Účesy a naučili sa refrémy. "U" sme maľovali aj na zem pred školou, bola to ULICA. Pritom sme si rozprávali, ako sa správame na ulici, pri bicyklovaní a na prechodoch. Pani UČITEĽKA nám dala UDICU, na ktorú sme "chytali" obrázky začínajúce sa na U. Písmeno "U" je super, prinieslo nám veľa zábavy!

        • Slnečnice už spoznajú písmenko "B" všetkými zmyslami
          • Slnečnice už spoznajú písmenko "B" všetkými zmyslami

            Učiť Sfumatom je zábava. Deti sa zoznamujú s písmenkom "B" všetkými zmyslami. Je to výbuchové písmeno, tak najprv písmenko "tlačia" (to sú tie nafúknuté ústa) a potom ho vybuchnú. Pomáhajú si pritom buchnutím dlane o lavicu. Je to veselé a zábavné aj pre deti, ktoré toto písmenko už dávno pozajú. Bol u nás Basketbalista Braňo Brliť z Bratislavy, robili sme Bubliny z Bublifuku, naučili sme sa krátku básničku B odbehlo z abecedy, pesničku Bola babka, nafúkali sme balóny, napísali na ne B a pomocou paličiek precvičovali rytmus, Prvé písmená OSBUA budeme mať už o 2 týždne za sebou a potom už budú slabiky a ďalšie, ďalšie písmená. Onedlho budeme čítať!

        • Na výlet hneď prvý deň?
          • Na výlet hneď prvý deň?

            Sotva sme sa stretli v našej novej budove na slávnostnom otvorení školského roka, už pred školou parkoval autobus, aby našich najstarších žiakov, Sovy, odviezol do Dobrej Vody na trojdňový adaptačný pobyt. Neexistuje lepší spôsob, ako sa zoznámiť a spriateliť s novým učiteľom Ondrom, novou vychovávateľkou Veronikou a novým spolužiakom Miškom, ako pri futbale, tímových hrách či na turistike. Sovy si užili tri dni plné spoločných zážitkov a dobrodružstiev a z akcie vrátili ako jeden kolektív, ktorý je pripravený vrhnúť sa do práce :-)