Hlavná stránka

      • Chcete zažiť letné dobrodružstvo a zábavu? Stále máme voľné miesta v letných denných táboroch CVČ Felix!
      • Vzdelávanie nie je len o škole. Je o ľuďoch, ktorí raz budú formovať svet okolo nás. V školách Felix rastú deti od materskej školy, cez základnú školu až po gymnázium.
        • Vianočné dielne s návštevou Mikuláša
          • Vianočné dielne s návštevou Mikuláša

            Dnes som stretla Mikuláša, pýtal sa na dobré deti ...
            "U nás v škole je ich ako smetí!".
            Prišiel. Wedkov a Pátračov našiel.
            Tí už stromček v triede mali,
            koledy mu zaspievali.
            Mikuláš, Mikuláš - čo v tom vreci máš?
            Cukríky, žuvačky, len pre dobré detičky! MŇAM!!!! Ďakujeme!!!!

            Rodičia našich detí zorganizovali krásnu akciu - vianočné dielne. Deti spolu so súrodencami vyrábali vianočné ozdoby, svietničky, zdobili perníčky, piekli vianočné oblátky. Mikuláša sme privítali koledami, ktoré sa deti naučili na hodinách HV a zarecitovali básničku o Mikulášovi. Z akcie si odniesli pekné výrobky a balíček sladkostí. Ďakujeme všetkým rodičom za chutné občerstvenie a vytvorenie sviatočnej atmosféry. Fotky nájdete vo fotogalérii.

        • Beseda so Silvestrom Lavríkom, autorom knihy "Ester a Albatros"
          • Beseda so Silvestrom Lavríkom, autorom knihy "Ester a Albatros"

            V triede čítame knihu "Ester a Albatros", Ester je adoptované dievčatko a Albatros lokomotíva. Spoločne sme sa preniesli do príbehu malej Ester, ktorá nás svojou fantáziou vtiahla medzi seba a svojich rodičov. Na knihe je napísaný autor: Hana Naglik. Ale prišiel k nám autor knihy - Silvester Lavrík....??? Tak sme sa dozvedeli, že niekto píše pod pseudonymom. Janka s Martou nám ponúkli pečené gaštany a z vankúšov sme vytvorili vlak. Tak ako sa píše v knihe :-). Ešte sa pôjdeme pozrieť na predstavenie "Ester a Albatros" do bábkového divadla, kulisy a bábky vytvoril sám autor knihy. Ďakujeme za milú besedu a tešíme sa na 2. diel knihy! Wedkovia a Pátrači

        • Vieme čítať písmenko "P"
          • Vieme čítať písmenko "P"

            Tento týždeň sme spoznali nové písmenko "P". Dnes sme dostali čokoládový PERNÍK, na hodine telesnej výchovy sa hrali s PADÁKOM, z našich tiel sme vytvorili véééélikánske "P". Fotky nájdete vo fotogalérii. Dnes má meniny naša škola Felix!!! Všetko najlepšie Felix, nech máš v sebe šikovné a múdre deti :-). A to my sme ....

          • Indiánska návšteva - Králik Divý :-)

            Dnes k nám prišiel znova Dávid. Pozor, ale ako Indián. Viete aké mal indiánske meno? Králik Divý : -). Zažili sme ďalšie príjemné dobrodružstvo, a to indiánske! Úloha bola takáto: dostať sa k indiánskemu pokladu. Ľahké nie? Ale ako, keď poklad je v strede koberca a my naň nedočiahneme? Indiáni sú tichí, mierumilovní a pri pohyboch rozvážní, aj my sme sa o to pokúsili. A poviem vám, išlo nám to celkom dobre. Naštartovali sme sa indiánskou pesničkou, pripravili si pomôcky, poradili sa a ani sme sa nenazdali a: „Máme ho!“ Čo teraz? Kto ho otvorí? Debata bola dlhá ale nakoniec sme sa dohodli. Každý, kúsok odstrihne nožnicami a spoločne otvoríme truhlicu s indiánskym pokladom. Čo v ňom bolo? Spýtajte sa indiánov : -) A to nie je všetko! Naučili sme sa písať písmenko B ako bizón, vyrobili sme si luk a šíp a vyskúšali si aj lov na bizónov. Úspešný lovec si pochutnal na mäsku z bizóna.

          • I ako indiááán!

            ... čože je to za prapodivný pán? Dnes sme sa o ňom veľa dozvedeli. Tak sa nám učenie o ňom zapáčilo, že nás to indiánov premenilo. Vyrobili sme si indiánske čelenky, pritom sme počúvali indiánsku hudbu a rozmýšľali o tom ako sa budeme volať. Má indián, tie isté časti tela ako my? Ako sa obliekal? Čím sa živil? V čom býval? Aj na takéto otázky už poznáme odpoveď. Šamanskou ceruzkou s pierkom sa nám podarilo krásne napísať písmenko S,s a pomohla nám aj pri moderných stavbách pre indiánov. Chcete vedieť ako vyzerali naši indiáni v tvári? Nájdete ich v triede, všetci majú úsmev na tvári : -) Indiánom, Pátračom ďakuje náčelník, vysoká Žirafa!

          • Návšteva ranča

            Príjemná ponuka človeka vždy poteší. Viete akú sme dostali my? Prísť sa pozrieť na ranč. Kto by to odmietol, však? A deti? Keby ste videli ich rozžiarené očká a úsmev na tvári. Tento pocit učiteľa vždy poteší : -) Tak sme pýtali nášho Pátrača, Matúška ... čo nás čaká? Aké zvieratká tam máte? Môžeme ich aj nakŕmiť? Aj pohladkať? Keď z Matúška vyliezlo, že na ranči je vyše 13 druhov zvierat, v triede sa ozývalo wauuuuu a dlhé rozprávanie sa o nich. No, aké to bolo po príchode? Úžasné! Čakal nás majiteľ ranča – Eči. Rožky, kukurica ... pustili sme sa do kŕmenia zvieratiek a s údivom sme sledovali, i počúvali rozprávanie o nich. A čo sme ešte zažili? Opekačku, ochutnávku klobások, slaninky, mňam! Jazdu na voze ťahanom poníkmi, ukážku poľovníckych zbraní, trofejí, jazdu na jeep-e, prehliadku chaty a vyšantili sme pri hrách na dvore a v lesíku, patriacom Ečimu. Odchádzali sme plní záži

        • Návšteva špeciálnej triedy v MŠ Turnianska
          • Návšteva špeciálnej triedy v MŠ Turnianska

            Téma mesiaca: Musíme si pomáhať (je to téma tohtoročnej Supertriedy www.supertrieda.sk) nás navodila k myšlienke navštíviť deti zo špeciálnej triedy v materskej škôlke. Musíme sa pochváliť, pretože cesta do škôlky bola dlhá. Aj keď som počula názor, že najhoršie na svete je ... mať učiteľku športovkyňu :-), deti išli ako chodci olympionici. V škôlke sme sa zoznámili s deťmi, predviedli krátky program, chvíľku sme sa pohrali a spomínali na "staré časy" v škôlke. Cestou do školy sme sa učili, ako si pomáhať: urobili sme z rúk stoličku a presunovali "zraneného" niekoľko metrov. Alebo sme zviazali vnútorné nohy dvojice detí a oni sa mali spoločne dostať na určité miesto. Aj tu sme sa mali naučiť spolupracovať, pomáhať si. Obed sme stihli a boli riadne unavení ... však sme ušli dobrých 5 kilometrov! Mať za pani učiteľku športovkyňu nie je také zlé :-)

        • Družobná škola v Ostrave
          • Družobná škola v Ostrave

            Súkromná škola Primaškola v Ostrave je školou založenou na podobných princípoch ako naša škola Felix. Radi by sme naviazali kontakt s tamojšími deťmi, učiteľkami. Spočiatku si pošleme výkresy, neskôr napíšeme niečo o sebe, vytvoríme dvojice (bratislavská x ostravská) a tie si môžu písať. V lete by sme sa radi navzájom navštívili. Prespali by sme v škole, spoznali mesto a jej okolie. Už sa tešíme na dobrodružstvá, ktoré nás čakajú!

        • Stretnutie so starými rodičmi
          • Stretnutie so starými rodičmi

            Starí rodičia majú na nás čas, sú múdri a pokojní. To boli odpovede detí na otázku: akí sú starí rodičia. Dnes sme sa v našej škole stretli so starými rodičmi našich detí. Rozrástli sme sa o ďalší blízkych ľudí .... bolo to milé stretnutie. Deti od rána vyzdobovali triedu, docvičovali program a dokončovali darčeky. Potom to začalo: deti sa veľmi snažili, však to bolo ich prvé vystúpenie v škole. Veľa pesničiek, básničky a záverečné ... ĎAKUJEME!

          • "U" ako ulita, udica, či uzol?

            Tento týždeň sme vypátrali ďalšie písmenko. Vieme ho čítať, modelovať, učíme sa ho rozoznať od iných písmen a to aj so zatvorenými očami : -) Obdivovali sme malý domček slimáčika – ulitu, vyskúšali sme si chytanie slov udicou z rybníka a svoje vzorné správanie sme spečatili uzlom zo šatiek. Držím palce Pátrači, aby ste vydržali!

        • TV Wedkov vo veľkej telocvični
          • TV Wedkov vo veľkej telocvični

            Hurá! Dnes sme mali telesnú výchovu prvýkrát vo veľkej telocvični. Na úvod sme si zahrali naháňačku a bola to drina, pretože telocvičňa je ozaj veľká :-). Potom sme si urobili kruhový tréning s rebríkom (poskoky s čo najväčšou frekvenciou), behom a trampolínou. Brušáky a drepy sme zvládli hravo. Na záver sme sa zahrali na rybára. Telesná vraj bola najlepšia na svete ... tak hovorili niektoré deti :-).

        • Víkendovka Wedkov
          • Víkendovka Wedkov

            Na tento víkend 4. – 6. 10. sa Wedkovia veľmi tešili. Mali sme víkendovku v Moravskom Svätom Jáne – žiaci, rodičia, učiteľky, vychovávateľky a vedenie školy. Program bol veľmi zaujímavý. Ráno rozcvička, doobeda zoznamovacie hry, poobede sme zdolávali lanovú dráhu a v lese postavili bunker, do ktorého sme sa všetci zmestili. Ockovia nosili drevá, suché konáre, deti bunker zdobili. Výsledné dielo bolo velkolepé – úhľadné, priestorné, aj a značku z auta sme tam mali :-) To všetko v lese nájdete! Večer sme sa zahrali nočnú hru. Pri ďalších hrách sme sa dostatočne zoznámili, aby sme vytvorili supertriedu Wedkov. Sme jeden tím: deti, rodičia a učitelia! To bol cieľ tejto akcie, vydaril sa :-)

          • Pátrači a „B“ ...

            Balík s prekvapením v triede,

            B modelované z vrchnáčikov a šnúrok,
            B písané na chrbát,
            Bubliny v pohári a z bublifuku,
            Beh a cvičenie s balónmi,
            Bubnovanie na balónoch,
            Bábovka od Janky,
            Beseda s p. Čalfovou,
            Blahoželania Miškovi k meninám,
            Bludisko,
            Bola babka (pieseň)
            Balóny z krepového papiera,
            Balet – viete o tom, že máme 2 Pátračky baletky? Emmka a Ninka. S ochotu a radosťou nám niečo z baletu ukázali a aj nás naučili : -)

          • Týždeň s "B" u Wedkov: bubliny, bábovka, Bobi, beseda, balóniky, bonbóny ...

            V tomto týždni sa z triedy Wedkov ozývalo nielen volanie Óóóóó, syčanie Sssssss, ale aj búchanie .... Bbbbbb! Písmenko "B" sme tvorili z cukríkov, šnúrok, plastelíny, robili sme z bublifuku bubliny, rozkrájali sme a pochutili si na bábovke. Mali sme zaujímavú aktivitu: drevené štrikovacie ihlice nám slúžili ako paličky, ktorými sme si písali "B" na chrbátiky, opakovali rytmus búchaním paličiek o telo a balóniky. Na balóniky sme fixkou napísali písmenko "B". Niektoré balóniky to nevydržali a radšej praskli :-). Pretože slovo "beseda" je tiež na "B", pozvali sme p. Čalfovú, aby nám porozprávala o afrických deťoch. Žila totiž 2 roky v Afrike. Tento mesiac máme tému: My sme veľkí prváci! Deti zistili, že nie všetky deti majú možnosť chodiť do školy. Rozhodli sme sa, že pripravíme pre deti zo Zambie prekvapenie. Balíček s farebnými ceruzkami a naše vlastné výrobky. Určite sa deti v Afrike