• Prečo vždy v septembri drepujem?
   • Prečo vždy v septembri drepujem?

   • 08.09.2017 13:36
   • Píše Majka Boledovičová:

    Vždy v septembri sa cítim v škole tak zvláštne. Celá škola dýcha napätou atmosférou, všetko je také nové, očakávané, otázne, sem tam aj dezorganizované. Ale zároveň cítiť obrovskú energiu, odhodlanie a chuť. Tak silno, ako už potom nikdy nie.  
   • A ja mám vždy v septembri pred sebou veľkú výzvu. Spoznať všetkých nových ľudí, ktorí k nám do školy pribudnú.

    Dovolím si povedať, že v júni som poznala všetky deti zo školy. Mená určite a o väčšine aj oveľa viac. Čo majú radi a čo nie, čo ich baví, čo im ide, na čom pracujú. A poznám aj ich rodičov, každého aspoň trošku, niektorých aj viac.

    Teraz k nám pribudlo 56 nových detí s rodičmi. A ja sa cítim zvláštne, lebo zatiaľ sa mi tie deti zlievajú do jednej kopy, všetci vyzerajú tak nejako rovnako :-) Teda až na šiestakov - tí sú nezvyčajne veľkí :-) A už vôbec k deťom neviem priradiť ich rodičov.

    Minulý rok som prišla k prvákom do triedy, zoznámila sa s nimi a sľúbila im, že keď na druhý deň poviem niekoho meno nesprávne, urobím drep. Tak som drepovala, drepovala, drepovala... až kým som sa všetky mená nenaučila. Ale teraz musím vymyslieť niečo iné, inak budem mať stehná ako Sagan :-)

    Tak mi držte palce, nech to rýchlo dám. Lebo keď viem, kto okolo mňa chodí, vtedy sa cítim v škole naozaj dobre. Niečo vymyslím. Možno kľuky? Nech posilním aj iné časti tela... S rodičmi je to iné zoznamovanie - tam radšej nebudem kľukovať, tam sa teším na ranné kávy, na adaptačnú víkendovku, na stretnutia na chodbe, na sobotné akcie...

     

    Vitajte v škole, všetci noví! Teším sa na to, keď už si poviem, že vás poznám.

   • Naspäť na zoznam článkov
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje